מאמין בחקלאות ישראלית

JVS Continues to Grow in Agribusiness
July 1, 2020
טופ-סידס תציג בתערוכת אגרו-משוב פיתוחי עגבניות מסקרנים
July 1, 2020

⋅ דורון מאיר) 38 (בשלוש שנים האחרונות הוא מנהל בהצלחה את שוק ישראל בחברת הזרעים “טופ סידס” ⋅ טופ סידס החלה את דרכה כחברה ישראלית היא היום חברה בינלאומית עם חברות בנות במקסיקו , ואיטליה ספרד
⋅ עם כניסתו של דורון לניהול שוק ישראל גייס צוות מקצועי, צעיר ודינמי

נפגשתי עם דורון מאיר, מנהלש  דורון הוא מנהל את שוק ישראל igion “הגעתי ל”טופ סידס” לתפקיד מאתגר -. שעיקרו הוא פיתוח זנים ושיווקם בצורה מקצועית לשוק הישראלי , שהתחלתי את עבודתי ומאז בחברה אני משקיע את עיקר מאמצי בלבנות צוות מקצועי ומשקיע עם דגש על עבודה דינאמית ורוח צעירה מכירת זרעים, כמו בכל העולם, גם בישראל הוא תפקיד שדורש מקצועיות רבה, חריצות, ונחישות. בישראל פועלות לא מעט חברות זרעים, זאת התמודדות בתנאי תחרות מאתגרת למדי. אבל המצב שתארתי מבטיח איכות מוצר גבוהה, פיתוח זנים איכותיים ומיוחדים שמגדיל את פוטנציאל המכירות, בכלל, ולטפח קו מוצרים “כחול לבן” חזק “לחץ ומתח ותחרותיות מאפיינים את ענף הזרעים בכל העולם ?!
“שוק הזרעים העולמי, הנאמד במחזור מכירות שנתי של כ – 5 מיליארד דולר, הוא זירת תחרות קשה ואכזרית שבה רק הטובים ביותר שורדים וממשיכים ליצור כל הזמן זנים חדשים ולמי שאין את הסחורה המבקשקשסו החושה “””
“בעלי החברה שלנו- חברת Mitsui היפנית, הקימו קבוצה גדולה יותר של חברות זרעים הנקראת”,) Giappone verdure semi) “JVS ופתחו בפנינו את האפשרות להרחיב את סל מוצרים הבסיסי שלנו הכולל עגבניות , פלפל ומלפפונים ובעתיד להציג גם גידולים אחרים כמו מלונים , אבטיחים, ברוקולי, כרובית, בצל ועוד.” טופ סידס “הפכה לגורם בינלאומי משמעותי לאחר שהקימה גם חברות בנות בנות במקסיקו , ספרד ואיטליה. ביטוי נוסף להתחזקותה של החברה הוא השתתפותה בתערוכת “פרוטלוגיסטיקה” המתקיימת כל שנה בברלין והיא האירוע הכי חשוב בתחום .” ספר על הפעילות בארץ, זה הרי התפקיד שלך. “החברה הוקמה בשנת 2003.
משרדי החברה וחוות חממות הבית, ממקומים במושב שרונה לרגלי הר “תבור”. ב”חוות האם “ממוקמות המעבדות, מחלקת פיתוח מוצר ומחלקת הטיפוח המונה 11 מקצוע וכל העובדים אנשי הםוה עיקר הפעילות שלנו מתרכזת בעגבניות, פלפל, חצילים, מלפפונים ובזיליקום. עגבניות כולל, כמובן את זני הצ’רי ובראשם הזן המוביל “יובל”. “יובל” היא עגבניה בפיתוח של טופ סידס ופרי של שיתוף פעולה יוצא דופן עם קבוצת מגדלי “האיכר” ממושב שקף, לדעת רבים היא העגבניה הטעימה ביותר ובריאה במיוחד בזכות הליקופן העשיר בנוגדי חימצון ! סגולותיו של הזן מוכרות ונותנות לו מעמד של מוצר יחודי. יש בארץ היום כ – 500 מגדלי עגבניות שרובם הגדול ותיקים ומנוסים ואפשר להגיד שהם אלה ינוגה ו הכמו העגבניות כך גם במוצרים האחרים אנחנו שואפים לפתח בשיתוף עם החקלאים מוצרים חדשים בעלי ערך מוסף שישווקו ויקודמו בשוק במיזמים משותפים כמו שנעשה עם חברת השיווק “האיכר” ומגדלי המושב שקף. דורון בן 38, נשוי ואב לשלושה, מתגורר בנס ציונה.
נולד במושב בית חנן, בעל תואר שני בחקלאות מהפקולטה ורואה את עצמו גם בעתיד חלק ושוםוקדוקדוקדוקדל וה
“בין הלהיטים שלנו אפשר למנות את פלפל בלוקי -. טופ 141, עגבניית יובל, טופ גאן כנת עגבניות
במקביל לזני הצ’רי הנמכרים באיטליה וספרד, בארץ יש את עגבניות הצ’רי- רון, פאריסי, אותלו ובפלפלים יש לנו את הבלוקי 142) זן אדום קייצי, גדול ואיכותי (, מלפפון “אס” וחציל “ענת”.
בנוסף יש לנו גם עוד זני פלפל איכותיים כמו ה”פז “) צהוב (ופלפל קרן) “שפיץ מתוק”(.
על סמך הנסיון שצברת במשך השנים בעבודה מול חקלאים איך אתה רואה את החקלאות כאן בעתיד?
״חקלאות בישראל תהיה תמיד. צריך לשא עכחוכדיעועל
“טופ סידס” מאמינה שהחקלאות בארץ תמשיך להתקיים ולהתפתח לכיוונים שונים וחדשים.
אנחנו את חלקנו ותפקידנו כיצרני זרעים נעשה בצורה הטובה ביותר. צריך לזכור שלבוא עם זן חדש זה כמו לייצר מכונה חדשה שיש לתכנן, לנסות, להיות בטוח שהיא מתאימה ליעודה.
במבט קדימה “טופ סידס” בונה בשרונה מכון זרעים חדשני, בהשקעה גדולה מאד, החברהע á לות בעזרתו ש ת ת השוק בעולם הוא במגמת התרחבות ואנחנו שואפים לפחות לשמור את חלקנו היחסי ואפילו להגדילו להגדיל! ומה על הפרק בזמן הקרוב מבחינתך?
“סימנתי לעצמי כמה מטרות בהם אתרכז: • לשפר את מגוון פתרונות שהחברה מציעה בזני פלפל לכל אורך השנה .
• להציע למגדלים אפשרויות חדשות בעגבניית אשכול גדולה.
• קידום זן חציל איכותי בקיץ – כמעט ללא גרעינים וללא שימוש בהורמון ”.